Ha már bejegyzést írtam a Windows Phone 7 mobil operációs rendszerről, ráadásul duplát, akkor csak megveszek egy ilyen eszközt, szinte azon nyomban, amint Magyarországon is megjelenik, gondoltam és cselekedtem is.
El is mentem a T-mobil egyik T-pontjába (Mammut I. fenti), hogy szerencsét próbáljak a vásárlással. A Dajcse telekom magyar leánykavállatával szemben felgyülemlett pofozhatnékomat csak és kizárólag az a kellemes szőke hölgy tudta csillapítani, akihez a telefonvásárlás ügyében fordultam. Amúgy is elég idegesítő, hogy fél órát kell várni egy versenyszférában lévő cég képviseletén nem?
Na de mindegy is, a beszerzés körülményei nem tántorítottak el a telefontól, így most itt hever a kezem ügyében egy Samsung Omnia7. Mivel egy drága készülékről van szó, kötöttem rá biztosítást is. Velem sajnos előfordult már, hogy ellopták a telefonomat, na meg az is, hogy a körúton egy hölgyismerőssel a kezemben tapostam a telcsimen, így asszem jól példázom, hogy egy ilyen biztosítás, ami havi 790 forint, nem feltétlenül fölösleges.
Az Omnia7 külseje volt az, ami elsősorban megfogott, a SonyErcisson K800i-óta hiányzott valami igazán szögletes forma az életemből. A hátlap fém, ez is sokat nyomott a latba. Az egész telefon elég masszív benyomást kelt, érezni, hogy nincs egy miliméternyi szabad
hely sem a házon belül. A 8gB reméljük elég lesz a tárolnivalóra és valószínűleg az 5 megapixel sem fog csalódást okozni, csakúgy, mint a 720p-s videók, amike
t vesz. A képernyő alatt, mint azt a fenti képen láthatjátok, három dedikált gomb található, ami közül kettő kapacitív rendszerű érintőgomb. Ezek a vissza és a keresés gombok. Funkcióikat tekintve, megfelelnek a nevük alapján támasztott elvárásoknak :). 1500 mAh-s akksival kibírta az első napját töltés nélkül, pedig volt nyomorgatva rendesen, de majd meglátjuk. Mindenesetre este felkerült a töltőre, amit egy micro USB csatlakoz
ón keresztül dugtam a kis testébe. BTW ide kell rakni az adatkábelt is, ha ez nem lenne mindenki számára teljesen magától értetődő.
A belső Windows Phone 7. Ha láttál már ilyet, tudod mit várj tőle, ha még nem, tele van az internet vele és én is írtam már egy-két posztot róla. De azért néhány szóban:
Mindentől különbözik és mégsem.
Minden van benne és mégsem.
Nem látszik túl "mélynek" és mégis.
Kissé kifejtve a fenti irodalmárságot, azt tudom mondani, hogy kinézetre teljesen különbözik mindentől, amit eddig technikai eszközön láttam, kivéve persze a ZuneHD-t, ami szintén a Metro UI-t kapta. Kezelésre viszont ismerős lesz mindenkinek, akinek már volt modern okostelefon a kezében, tudni fogja mi a teendője, ha képeket néz, vagy "szörfözget a neten". Aki pedig nem esik a fenti kategóriába, annak sem kell elkeserednie, a telefon (és leszarom, hogy néhány oldalról kitiltanak, ha letelefonozol egy "okostelefont", vagy PDA-t, vagy mittudoménmit) nagyon gyorsan megszokható és megszerethető.
A minden van benne és mégsem, a Marketplace (a Microsoft mobil szoftverboltja) miatt került a képbe. Majdnem minden alapvető szoftvert le lehet szedni erölködés nélkül a Marketplace-ből, de még csak 1000 alkalmazás van, ami egy egy hete nyilvános operációs rendszertől nagyszerű, de a dicső elődök hatalmas számaihoz nem érhet fel. Viszont minden napra jut valami nagyszerű újdonság még egy darabig :).
És végül a harmadik kis mondatocska. Ez a kis semmiség arra akart utalás lenni, hogy ránézésre és első érzetre is kissé minimalista, puritán, egyszerű, stb. a platform. Ám körülbelül 2 perc használat után rá kell döbbennünk, hogy ez bizony nagyon erősen csak a látszat, A dolgok át vannak gondolva, ott vannak, ahol kell, megvan a reszponzivitás is, és ezek mellé rohadtul gyors is a rendszer.
A magam részéről nagyon meg vagyok elégedve a cuccal, mondom ezt úgy, hogy igencsak magasak voltak az elvárásaim, tekintve, hogy február óta rá voltam cuppanva monitorra, és lestem az infókat.
Csak ajánlani tudom a Windows Phone 7-t és az Omnia7-et is.